Trasa Elemental Tri Series Olsztyn

Olsztyński triathlon zostanie rozegrany na niezwykle widowiskowej trasie. Zawodnicy wystartują tuż przy nowym molo leżącym w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, a następnie wsiądą na rowery i będą podążać głównymi arteriami miasta m.in. ul. Jeziorną, Sielską, Lotniczą, a także al. Roberta Schumana. Jedna pętla trasy kolarskiej będzie liczyła 10 km. Trasa biegowa zostanie poprowadzona z CRS Ukiel alejkami wzdłuż ul. Jeziornej oraz Sielskiej, a jedna pętla będzie składać się z odcinka o długości 2,5 km.

Pływanie na dystansie olimpijskim – 1,5 km (2 pętle), sprinterskim – 0,75 km (1 pętla), na dystansie supersprinterskim 0,4 km (1 pętla). Spodziewana temperatura wody ok. 15-18°C. Głębokość jeziora do 6 m. Start z brzegu. Pomiar trasy GPS. 

Rower na dystansie 40 km bez draftingu (4 pętle), 20 km z draftingiem (2 pętle), 10 km z draftingiem (1 pętla). Trasa lekko pofałdowana. Pomiar trasy GPS. Oznaczenia długości trasy co 5 km. Kask obowiązkowy na całej trasie kolarskiej. Ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty. Zawodnicy zobowiązani są do poruszania się po trasie zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Na dystansie olimpijskim dozwolone są rowery do jazdy na czas i kierownice triathlonowe, a na dystansie sprinterskim i supersprinterskim jest to zabronione.

Bieg na dystansie 10 km (4 pętle), 5 km (2 pętle), 2,5 km (1 pętla). Pomiar trasy GPS.

10K Run Series to bieg na dystansie 10 km. Start i meta zlokalizowane będą na ulicy Kapitańskiej. Trasa zawodów 10K Run Series Olsztyn prowadzić będzie ulicami Kapitańską, Sielską, Lotniczą, ponownie Sielską, al. Roberta Schumana do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, gdzie nastąpi nawrót na al. Schumana i ul. Sielską.

Podziel się!

Udostępnij ten tekst znajomym, prześlij mailem lub zapisz/wydrukuj ku pamięci

//
Polityka Prywatności
(c) 2016-2019 Labosport   |   wykonanie: sportsBRND.pl